معرفی LG thinQ فناوری هوشمند ال جی

سال 2017 شرکت LG اعلام کرد فناوری DeepThinQ  را که به معنای هوش مصنوعی است، در محصولات و لوازم خانگی خود به کار می برد. یک سال بعد، در طی CES 2018 ، محصولات جدیدی را با نام LG ThinQ به بازار عرضه کرد. قرار است این روند ادامه یابد، زیرا LG V30S ThinQ قبلاً اعلام شده بود و قرار است به زودی گوشی هوشمند G7 ThinQ معرفی شود.

 

LG ThinQ چیست؟

LG ThinQ یک برند جدید از ال جی است که لوازم خانگی پریمیوم و لوازم الکترونیکی مصرفی را با هم در یک بنر جمع می کند. با این حال ، این فقط یک نام نیست.محصولاتی که مارک ThinQ را دارند ، به عنوان محصولات مصنوعی و دست ساخته قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و استفاده از فناوری deep learning ال جی خواهند بود تا بتوانند عادات و نیازهای شما را بهتر بشناسند و در برطرف نمودن آنها هماند یک موجود هوشمند عمل کنند.

بعلاوه ، این پلتفرم های دارای هوش مصنوعی  DeepThinQ شرکت ال جی محصولات دستیار دیگر شرکت ها را نیز به کار می گیرند. به عنوان مثال ، ال جی نسخه جدیدی از یخچال و فریزر اینستاویو خود را با پشتیبانی از فناوری آمازون الکسا در بازار عرضه می کند، همچنین این قابلیت را دارد تا با سایر محصولات ال جی  ارتباط برقرار کرده. و بسیاری از محصولات هوشمند دیگر آن قادر خواهند بود توسط دستیار Google کنترل شوند.

LG DeepThinQ چیست؟
پلتفرم هوش مصنوعی  DeepThinQ شرکت ال جی ، به گونه ای طراحی شده است که همانند مغزی برای محصولات عمل کند تا آنها بتوانند نیازهای کاربر را پیش بینی کرده و رفتارهای متفاوتی را بر این اساس از خود بروز دهند.

اینها بسته به محصول به روشهای مختلفی آشکار می شوند. به عنوان مثال جاروبرقی ربات پرچمدار Hom-Bot ، از فناوری DeepThinQ برای شناسایی اشیاء اطراف خود در یک اتاق استفاده کرده و بر همین اساس واکنش نشان می دهد و مسیر خود را انتخاب می کند. حتی می تواند تفاوت بین یک صندلی و یک انسان را تشخیص دهد و از دومی بخواهد که با مهربانی از سر راهش کنار رود.همچنین در کنار این نوع جاروبرقی، یخچال با فناوری DeepThinQ می تواند الگوهای استفاده و خوردن را تحلیل کند. این تکنولوژی می تواند به گونه ای عمل کند که یخچال فقط در موارد نیاز یخ تولید کند و یا در صورت شناسایی درجه حرارت های بالاتر در محیط اطراف ، الگوهای سیستم سرما ساز را تغییر دهد.

چه محصولاتی در خانواده LG ThinQ وجود دارد؟
بسیاری از محصولات جدید با نام تجاری LG ThinQ در CES 2018 راه اندازی شدند و یا آنها را معرفی کردند. از جمله این محصولات میتوان از لباسشویی ال جی، ظرفشویی ال جی، تلویزیون ال جی، و کولر گازی و سایر محصولاتی که دارای این قایبلیت هستند نام برد.

تلویزیون های OLED و Super UHD 2018 آن نیز در محدوده LG ThinQ قرار دارند. آنها دارای DeepThinQ AI داخلی هستند که به کمک این تکنولوژی کنترل صدا و تشخیص صدا از طریق کنترل از راه دور امکانپذیر می شود. تلویزیون های OLED 2018 ال جی از قابلیتهای  HDR پیشرفته ، دستیار Google و Dolby Atmos و نیز صدای AI پشتیبانی می کنند. بنابراین می توانید از طریق دستوراتی مانند “فیلم هایی را با بازی تام کروز” به من نشان دهید ، محتوای خاصی را جستجو کنید. همچنین می توانید به تلویزیون بگویید “پس از اتمام این برنامه خاموش شود “و مواردی از این قبیل.

بدون شک شرکت ال جی سایر محصولات خود را نیز به این فناوری و شاید ورژنهای بالاتر مجهز کرده و در آینده ای نه چندان دور روانه بازار می کند. همچنان شاهد پیشرفت علم و تکنولوژی هستیم و این بستگی به سلیقه اشخاص دارد که در چه برهه ای از زمان و در چه مرحله ای از زندگی بخواهند دگرگونی را تجربه کنند.

منبع: LG

محمد محمدزاده